Już jest książka "Kryptowaluty jako elektroniczne instrumenty płatnicze bez emitenta. Aspekty informatyczne, ekonomiczne i prawne"

Już jest dostępna (na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego - zob. tu) pierwsza na świecie interdyscyplinarna książka o kryptowalutach napisana wspólnie przez informatyka, ekonomistę oraz prawnika, którzy łączą pracę naukową z praktyką. Autorzy (Sebastian Bala, Tomasz Kopyściański, Witold Srokosz) zarówno odpowiadają na najbardziej podstawowe pytania dotyczące kryptowalut (np. co to jest blockchain), jak i podejmują próby pogłębionej i wieloaspektowej analizy problemów związanych ze stosowaniem kryptowalut (np. badając, czy system kryptowaluty ma cechy piramidy finansowej w ujęciu ekonomicznym i prawnym). A zatem książka będzie przydatna nie tylko dla osób, które już zetknęły się z problematyką kryptowalut i technologią łańcucha bloków, ale także dla tych, którzy nadal jeszcze niewiele wiedzą o tej rewolucyjnej innowacji.

srokosz_kryptowaluty-okl_hjnrj

Monografia "Kryptowaluty jako elektroniczne instrumenty płatnicze bez emitenta. Aspekty informatyczne, ekonomiczne i prawne" powstała w ramach projektu pt. „Elektroniczne środki płatnicze bez emitenta” finansowanego przez polskie Narodowe Centrum Nauki (NCN), na podstawie decyzji nr DEC-2013/09/B/HS5/00019. Wkrótce będzie opublikowana na stronach Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego angielska wersja książki w wersji elektronicznej.

Kategoria